Projektörler Çatı Aydınlatabilir

Şehrin bağlamında, farların ideal bir konuma yerleştirilmesi genellikle mümkün değildir. Işıklandırma tasarımının ilk tasarımına dayanarak, sahanın fiziksel sınırlarını dikkate almak ve flüoresan lamba, parlama, bakım ve benzeri görüntüleri dikkate alarak en tatmin edici çözümü elde etmek amacıyla sahnede ayarlanmalıdır. giriş ayarlama.

Projektör tarafından üretilen kiriş genişliği, optik sistemin ve lamba içindeki ışık kaynağının konumuna göre daha büyük veya daha küçük olabilir. Geleneksel olarak, Taşkın Işık Projektörün kiriş aralığı, kirişin eksenel doğrultusunda zirve ışık şiddetinin% 50'sine eşit olan ışık yoğunluğunun yönü ile belirlenir.

Dairesel simetrik projektörün kiriş aralığı her yüz için sabittir ve dikdörtgen projektörün kiriş aralığı genellikle iki simetri düzlemine karşılık gelen iki değerle belirlenen ovaldir.

Bazı uygulamalarda, pik ışık yoğunluğu durumunda kullanılan ışık demeti asimetriktir. Bu durumda, ışın aralığı, iki yarı açıyla belirlenen ışık yoğunluğunun% 50'sine eşittir.

Birçok projektör ışık demeti aralığı dar olduğu için kutupsal koordinatlarda Şekil 3'deki eğriler okunamıyor ya da yanlış gösterilemiyor. Genel olarak, eğer XY kullanılırsa, dikey eksen OY aydınlatmayı temsil eder ve yatay eksen OX, kirişin açısını temsil eder. Çoğu projektörlerde, Taşkın Işık, optik sistemi aktaran ışık kaynağının dağıtım eğrisinin şeklini (kiriş aralığı, ışık yoğunluğu ve simetri) değiştirecek şekilde ayarlar.

Kulenin dairesini görebilmek için, kulenin genişliği sürekli olarak parlaklığı değiştirmelidir. Bununla birlikte, lif dikey çizgide kalmalıdır. Projektörler Şek. 7'ye uygun olarak düzenlenmiştir. 5A ve 5B. Değişiklik, nesne ile cisim arasındaki mesafenin, kulenin çapına oranına bağlıdır.

Oran yüksek olduğunda, yani dar kulenin uzak bir projektör ışığı ile aydınlatılması durumunda, Şekil 5A'ya göre iki projektör yerleştirilmesi uygundur. Projektörler binanın yakınına monte edildiğinde, Taşkın Işık üç seti, düşük kule için Şekil 5B'ye göre birbirinden yaklaşık 120 ° açı ile düzenlenmelidir.

Sadece bir yönden büyük çaplı bir sütun görebiliyorsanız, iki etkiye sahip olabilirsiniz. İki karanlık alan arasında aydınlatılmış bir merkezi alan oluşturmak (Şekil 5B / 5D / Şekil 5E) veya binanın arka planının özelliklerine bağlı olarak düzenlemeyi tersine çevirmek mümkündür.

Çatı genellikle içeriden daha koyu olan bir malzemeden yapılmıştır, bu nedenle gün boyunca bile parlaklığı düşüktür. Dengesini sağlamak için, tavan aydınlatmasının aydınlatılması binanın diğer bölümlerinden daha yüksek olamaz. Çatının rengi göze çarpıyor ise, Taşkın Işık bu efekt, uygun birincil rengi olan bir ışık kaynağı kullanarak arttırılabilir.

Cephe aydınlatması cepheyi aydınlattığında, çatı genellikle aynı lokasyondan aydınlatmak mümkün değildir. Kasabalarda, projektörler genellikle bitişik binalara kurulabilir. Diğer durumlarda projektörler bir direğe veya tavana karşılık gelen bir mesafede monte edilebilir.

Projektörler çatının üzerine monte edilecekse, projektörlerin binayı korumak için bir sığınma evine kurulacağını dikkate almak önemlidir

Estetik. Çatı pencereleri, pencereler, Taşkın Işık drenaj sistemleri, bacalar ve diğer binalar, projektör projektörlerini kurma ve gizleme yerini sağlayabilir. Projektörün, çatı platformunun kenarına yerleştirilmesi, cepheyi platformun üstünde aydınlatmayı kolaylaştırır

Bina aydınlatması, yüksekliğin yaklaşık iki kat yüksekliğine monte edilen bir projektörle sağlandığında, ışık demeti genellikle çatıyı aydınlatabilir