Yüksek kutuplu ışık güçlü bir dekorasyona sahiptir.

Yüksek kutup lambasının özellikleri ve kullanımları nelerdir? Şimdi bir göz atalım.

İlk olarak, yüksek kutup lambasının özellikleri

Yüksek kutuplu lamba, yolların, yolların ve aydınlatmanın diğer yerleri için kullanılır. Güzel bir şekil, güçlü bir dekoratif. Aydınlatma alanı büyük, aydınlatma efekti iyi, ışık kaynağı yoğunlaşıyor, aydınlatma eşit, göz kamaşması küçük, kontrol edilmesi kolay, onarımlar. Yüksek kutup Lamba Elektrikli kaldırma işlemi uygun, lamba plakası çalışma konumuna yükselir, otomatik olarak lamba plakası, kanca, tel halat boşaltma alabilir. Aydınlatma kontrolü el kontrolü, ışık kontrolü, zaman kontrolü ve mikro bilgisayar kontrolü olmak üzere ikiye bölünmüştür.

İkinci olarak, yüksek kutup lambasının kullanımı

Yüksek kutup lamba, belediye mühendisliği, otoyol, üstgeçit, otopark, stadyum, yük bahçesindeki liman, liman, yüksek kutup lambası havaalanı ve vatandaş eğlence merkezi ve benzeri dış mekan aydınlatma projelerini uygular.

Yüksek kutuplu lamba: Genellikle, yeni bir aydınlatma cihazı oluşturmak için çelik kolon tipi lamba çubuğu ve yüksek güçlü modüler ışık çerçevesinin 15-25 metre yüksekliğidir. Bu, lamba tutucusundan, yüksek kutup lambası iç lambanın elektrikinden, kutup gövdesinden ve temel kısmından oluşur. Lamba şekli, kullanıcı gereksinimlerine, çevredeki çevreye, aydınlatma ihtiyaçlarına özel ve sabit olarak dayanıyor olabilir; dahili lamba projektör ışığı ve projeksiyon ışığından oluşur, ışık kaynağı NG400 yüksek basınçlı sodyum lambayı benimser ve aydınlatma yarıçapı 60 metreye kadar çıkar. Kutup gövdesi genelde silindirik tip tekli yapıya sahip olup, çelik sac rulo biçiminde, yüksekliği 15-40 metreye kadar çıkabilmektedir.

1. Lamba çubuğu kesme, bükme, otomatik kaynak şekillendirme ile yüksek mukavemetli yüksek kalite çelik levha ile sekizgen veya 12 açılı koni şeklinde çubuk gövdesi, genel yükseklik 20, 2 5, 3 0, 3 5, 40 metre ve birkaç diğer özellikleri, maksimum rüzgar direnci tasarımı 6 0 m / s, Yüksek kutup Lamba her özellik 2 ila 4 knot ulaşabilirsiniz. Flanşlı çelik şasi ile, 0,98 metre çapında 1,2 m, kalın 25 mm ila 4 m arasında m.

2. Çerçeve yapısının ana işlevi, aynı zamanda ana, çelik plaka, çelik boru, lamba çubuğu, sıcak daldırma çinko muamele kullanarak ışık plakası malzeme süslemek için.

3. Elektrikli kaldırma sistemi, elektrikli motor, vinç, üç grup sıcak daldırma galvanizli çelik halat ve kablodan oluşur. Lamba çubuğu gövdesinin kaldırma hızı, dakikada 3-5 metre kaldırma kadardır.

4. Kılavuz Tekerleğin kaldırma sistemi ve kılavuz kol bileşimi, Işık plakasının çapraz hareketini, yüksek kutup lambasının yerinde lamba plakasının yükselmesini sağlamak için ışık plakasının oluşmasını sağlamak için yüksek kutuplu lamba, lamba otomatik olarak düşebilir ve kanca tarafından kilitlenebilir.

5. Aydınlatma elektrik sistemi Set 6-24 4 0 0 w 11 0 0 0 W Altın halide (beyaz ışık), projeksiyon, projektör, bilgisayarın zaman kontrolörü, anahtarı aydınlatma süresini ve aydınlatmanın veya tüm aydınlatmanın bir bölümünü otomatik olarak kontrol edebilir.

6. Yıldırımdan korunma sistemi: Lamba üstü 1,5 metre uzunluğundaki yıldırım çubuğu, yer altı tabanı 1 1 metre uzunluğunda topraklama hattı ve yer altı cıvatalı kaynaklama tesisatı.

Yüksek kutup lambasının sınıflandırılması

Genellikle kaldırma tipi ve yüksüz olmayan tipe bölünebilir. Kaldırma tipi ana kutup yüksekliği genelde 18 metreden daha fazladır, elektrikli kaldırma işlemi elverişlidir, yüksek kutuplu lamba, çalışma konumunda olan lamba tepsisi, otomatik olarak diski asabilir, hendeğe asabilir, tel halat boşaltılır ve.

Kaldırma tipi yüksek kutup lambası manuel ve elektrikli kaldırma kontrol modu iki çeşit, böylece lamba plakası güvenli ve güvenilir bir şekilde yere, uygun bakım iş 2,5 metre düşebilir. Operatörün emniyetini sağlamak için uzaktan kumanda ışıklı plaka asansöründe 5 metre uzunluğunda ve 10 metre uzunluğunda manuel uzaktan kumanda cihazı. Kaldırma tipi yüksek kutup lambası ayrıca, yedek lamba ile donatılmıştır; lamba plakası en düşük seviyeye düştüğünde, kablo bir ucu elektrik kontrol sistemini yuvaya takar, Yüksek kutuplu Lamba diğer ucu, bağlantı kutusunu lambaya sokar lamba plakasına güç beslemesi yapabilir, lambayı revize edebilir.

Kaldırma tipi yüksek kutup lambası Armatürlerin mühür derecesi, IP65 uluslararası standardı olup toz, yağmura daldırılmasını önleyerek ampul hizmet ömrünü garanti eder. Lambaların ve fenerler genellikle korozyona dayanıklı alüminyum alaşımlı plakalar ve paslanmaz çelikler için kullanılır.

Yüksek kutup lambasının kaldırma prensibi

Kaldırma tipi yüksek kutup lambasının altındaki dikdörtgen iç boşlukta elektrikli kontrol sisteminin kurulmasının yanı sıra elektrik motoru gibi kaldırma sistemi de kurulmuştur. Yüksek kutuplu lamba Elektrik kontrol sistemi, lamba çubuğuna yerleştirilir, kaldırma hareketinde arıza oluşturması için kötü dış ortamdan kaçınabilir. Elektrikli kontrol sistemi, çeşitli aşırı gerilim koruma devreleri ile donatılmıştır. Sistemdeki devrenin iletken gövdesi, elektrik bağlantısının iyi temasını sağlamak için yaygın olarak kullanılan CU taban gümüş kaplamasıdır.

Kaldırma sistemi, sürüş plakası kalkış ve iniş bölümleri gibi motor (elektromanyetik fren tipi) sonsuz redüktör, emniyet kaplin, ana tel halat, tel halat, halat ve kasnak grubu içinden geçmektedir. Sonsuz dişli, solucan hız oranını azaltmak, tork artışını azaltmak için, özellikle kasnak, Yüksek Kutup Lambası grubunun eklenmesi için, sonsuz dişli redüktör kendi kendini kilitleme yeteneği, kompakt transmisyon, büyük bir aktarma oranı. Işık plakasının hızı Ayırma ve iniş 0.2 m / s'den daha düşük. Ana tel halatı, ana çelik telin gerilimi nedeniyle aksesuar telin sarılmasını önleyebilen bir halat bölme cihazı vasıtasıyla lamba plakasının tel halatıyla bağlanmıştır. Ana ve yardımcı çelik tel halatlar yüksek mukavemetli ve korozyona dayanıklı 6 * 19 tipi dönen galvanizli çelik halat içermez. Kaldırma makarası grubu, normal atmosfer koşullarında işlemin esnek olmasını sağlamak için sıcak galvanizleme ile muamele edilen A3 çelik braketi, paslanmaz çelik mil ve bakır kasnağı benimser. Yıkayıcılar, kart halkaları ve diğer parçalar gibi her türlü tutturucu aynı zamanda sıcak daldırma galvanizlenmiş parçalar veya paslanmaz çeliktir. Lamba plakasına 6 grup direksiyon kasnağı Grubu ve üç fren tertibatı seti bulunur ve lamba plakasını kaldırma veya indirme işlemi sırasında 120 derecelik dağılım gösteren kılavuz tekerlek lamba çubuğunun yüzeyi boyunca sarılır ve böylece ışık plakası salıncak üretmez. Lamba plakasının kılavuz tekeri lamba çubuğunun yüzeyine maruz bırakılır ve kauçuk sıcak presleme işlemi kullanılır. Yüksek kutuplu lamba Otomatik park etme, ışık plakası yükselmesi, güvenilir limit anahtarı performansındaki düşüşün hareketi sırasında lamba plakasının limit konumuna getirilmesini sağlamak için süper strok koruması vardır. Yüksek kutup lambasının yüksekliği, motorun dönüş yönünü değiştirerek gerçekleştirilir. Güvenlik hırsızlığı için, mühürlü bir kapılı dikdörtgen bir boşluk, özel kutuya sahip yüksek kutup lambası kapalı kapı

Kaldırma sistemi, yüksek kutup lambasının bir parçası

1, kaldırma sistemi, lamba çubuğu dahili bağımsız elektrikli vinç yapımı kullanır, vinç özel Stop hareket kilitleme cihazı vardır.

Hat kontrolü sayesinde 5 metre çalışma mesafesi elde etmek;

2, elektrikli alet ve vinç, aşırı yüklenmeyi önlemek için ayarlanabilir bağımsız tork sınırlandırıcısı ile donatılmıştır;

3, yüksek kutup lambası elektrik kaldırma mekanizması kullanır, elektrik modu hareket edebilir, elektrik kesintisi talebi manuel işlem olabilir.

4, kaldırma sistemi, yüksek esnek paslanmaz çelik tel halat benimsemek gerekir tasarım güvenliği faktörü az 6 gerektirir;

5, kaldırma mekanizması lambanın zaman içinde sıkıştığında tel halat kırılmasını sağlamak için lambaya dayanıklı çerçeve dökme cihazı ayarlamak için.