Güneş sokak ışıkları bileşimi

Güneş enerjisi sokak lamba aşağıdaki bileşenlerden oluşur: güneş panelleri, aydınlatma, lamba ve lamba konut denetleyicileri, pil, şarj. Çıkış güç AC 220V veya 110V, ayrıca inverter yapılandırın.

1, güneş panelleri:

Güneş paneli güneş sokak ışıkların çekirdek, güneş sokak ışıkları en değerli parçası var. Rolünü saklı batarya için gönderilen veya elektrik içine güneş radyasyon proje etmektir. Daha çok güneş pili ve pratik silikon güneş pili ve polikristalin silikon güneş hücreleri ve amorf silikon güneş hücreleri, üç ortak. Tam güneş güneş de Doğu ve Batı, polysilikon güneş pili üretim süreci nispeten basit olduğundan polikristalin silikon güneş paneli de, kullanarak fiyat kristal daha düşük. Çünkü performans parametrelerini tek kristal Silisyum güneş hücreleri nispeten daha fazla yağışlı gün, güneşin nispeten geniş Güney, Monokristalin silikon güneş hücreleri de, kararlı. Amorf silikon güneş hücreleri düşük güneş durumda açık altında iyidir, amorf silikon güneş pili Güneş aydınlatma koşulları gerekli nispeten düşük olduğu için.

2, güneş denetleyicisi

Güneş lambası boyutu, iyi bir şarj ve deşarj denetleyicisi esastır. Uzatmak batarya hayat için onun şarj deşarj pil aşırı şarja ve derinlik şarj önlemek için sınırlı olması gerekir. Sıcaklıklarda yerde sıcaklık tazminat işlevi nitelikli denetleyicisi olmalıdır. Güneş denetleyicisi sokak ışık kontrol fonksiyonu bir arada gerekirken, işlev, yük ışık kontrolü ve zaman kontrol fonksiyonu ile ve gece denetim geçiş otomatik ile yağmurlu günlerde lamba çalışma saatleri.

3, pil

Güneş enerjisi sistemleri enerji girişi çok kararsız, bu yüzden batarya sistemi çalışması için yapılandırılması gerekir. Genel kurşun asit batarya, Ni-Cd pil, Ni-H pil. Pil kapasitesi genellikle aşağıdaki ilkeleri tarafından gösterilmesini istiyorsanız seçilmiş: gece aydınlatma, Toplantı öncül olarak her şeyden önce gün boyunca güneş enerjisi saklamak için çalışın ve ayrıca sürekli yağmur gün güç gece aydınlatma ihtiyaçlarını karşılamak için güçlü olmak gerekir. Pil kapasitesi aydınlatma gece, pil ihtiyaçlarını karşılamak mümkün değildir için çok küçük, süt are her zaman kaybı bir durumda bir yandan, kaynaklanan atık pil ömrünü etkiler. Güneş hücreleri ile batarya yükü (lamba) eşleştirmek için. -Ebilmek var olmak onları arasındaki ilişkiyi belirlemek için kullanılan basit bir yöntem. Güneş enerjisi daha--dan 4 kat daha fazla çalışmak sistemi için yük güç olmalı. Solar hücre voltajı pil CK Çalışma voltajı aşıyor, pil için normal negatif garanti edemez. Pil kapasitesi yükleme günlük tüketimi süreleri fazla 6 kat daha yüksek olması gerekir.

4, ışık

Kaynak ışık güneş sokak lambaları güneş enerjili lambalar ve normal kullanıp, güneş kullanarak alçak gerilim lambalar, alçak basınçlı sodyum buharlı lambalar, electrodeless lamba, öldü kaynak aydınlatma önemli bir göstergesi.

(1) düşük voltajlı lambalar: düşük güç, yüksek ışık verimi, ama alçak gerilim lamba siyah, güneş çim lambalar için genellikle uygun güneş Bahçe ışık 2000 saat, servis ömrü.

(2) Alçak Basınçlı Sodyum buharlı lambalar: alçak basınçlı sodyum ışıklar ama yüksek (en çok 200Lm/w), inverter, alçak basınçlı sodyum lambaları fiyatları, yüksek, yapmak için tüm sistemi daha az kullanın.

(3) LVD: düşük güç, yüksek ışık verimi. 220V ışıkta (saf sinüs dalga, frekansı 50 Hz) normal şebeke koşulları, yaşam beklentisi 50.000 saat, büyük ölçüde azaltılmış servis ömrü ve basit enerji tasarruflu lambalar (solar lamba bir kare dalga invertörler, güneş güç kaynağı 220V, çıkış frekansı, gerilim değil normal şebeke ile karşılaştırılabilir çünkü) aydınlatma güneş.

(4) LED:LED ışık kaynağı, uzun ömürlü, en fazla 1 milyon saat, düşük voltaj çevirici, yüksek ışık verimi, olmadan yapılan 50 LM/w, 80 LM/w alma. Teknolojinin ilerlemesi ile LED performansı daha da artıracaktır. LED solar sokak lambası ışık kaynağı bir eğilim olacağını düşünüyorum.