PV Dizi Destek Malzemesi Alüminyum Alaşımlı Olmalı veya Çelik Olmalı

Alüminyum alaşımlı PV çerçeve veya çelik çerçeve güneş enerjisi fotovoltaik desteği seçimi, binada birçok PV projesi her zaman bu seçim problemine sahiptir, karşılaştırmalı bir analiz iki farklı profil için yapılmıştır. Karşılaştırmadan önce, öncelikle iki önemli iskele parametresini birleştiren PV'yi analiz ettik ve iki çeşit iskele avantaj ve dezavantajlarının çeşitli parametrelerini analiz ettikten sonra koştum.


Genellikle seçim ve PV çerçeve tedarik, biz genellikle fotovoltaik destek gücü, rüzgar, kar ve diğer anti-korozyon performans karşılamak ister düşünelim güç istasyonunun hizmet ömrü olsun ister fiyat bu üç yönler özel analiz iki artı, artı ve eksileri.


Öncelikle, mukavemet analizi, alüminyum alaşım (genellikle 6063-T5 alüminyum alaşımlı tiplerde kullanılır) rüzgar mukavemetinin gereksinimlerinde nispeten yüksek olan çelik (Q235B) mukavemetinde zayıf olacak kadar kuvvetlidir veya pratik uygulama alanı nispeten geniştir fotovoltaik dirsek, çelik dirsek kullanımı ihtiyacı gücünü karşılamaktadır ve alüminyum alaşım fotovoltaik dirsek genel alanda kullanılır önerilir.


İkinci olarak, korozyon direncinde fotovoltaik daha önemli bir parametreyi destekler, çünkü antikorozyon kalitesi sadece enerji santralinin ömrünü etkilemekle kalmaz, aynı zamanda görünümü de etkiler. Sıcak daldırma galvanizleme ile genelde çelik stent yüzeyi, 65'den fazla mu genel şartlar, normal şartlar altında 20 yıl hizmet ömrü sağlayabilir, ancak yoğun oksit film oluşturmak için alüminyum alaşımlı çerçeve, düzenli bakım ve yüzey anodik oksidasyona ihtiyaç duyar, anti korozyon performansı çelik çerçeve ve alüminyum alaşımlı fotovoltaik stent yüzey görünüm derecesinden daha iyidir çelik braket daha iyidir.


Zengin olarak, PV maliyetinin gücü gereksinimi arasındaki fark, fotovoltaik yoğunluğun fiyatıyla ilgilidir. Sonunda, ihtiyaçları nispeten yüksek ise fiyatları karşılaştırın, sadece gereksinimleri karşılamak için malzeme artarak alüminyum alaşımlı stent kullanmanız gerekir ve alüminyum alaşımlı çelik destek üç kez pazar, bu nedenle, alüminyum alaşım dirseği çok daha yüksektir çelik konsolunkini. Genel durumda, örneğin, Caigang watt fotovoltaik tavan desteği, genelde yayılım nispeten azdır, bu nedenle mukavemet gereksinimleri çelik parantez yakın maliyetli alüminyum alaşımlı stent gücünü karşılamak için kullanılır ve işleme zanaatından dolayı yüksek değildir. , çeşitlilik alüminyum alaşımlı çerçeve bölümü alüminyum alaşım braketi, rahat kurulum yapabilirsiniz.


Özetle, kompozit fotovoltaik destek kullanımı, farklı uygulama gereksinimleri için olmalıdır, en uygun olanını seçin.