Çatı güneş panelleri

Çatı güneş panelleri
Şimdi konuş
Ürün ayrıntıları

Güneş enerjisi sisteminin bileşenleri fonksiyonları
Bir güneş enerjisi sistemi güneş panelleri, güneş denetleyicisi ve pil oluşur. Çıkış gücü 220V AC veya 110V ise, inverter yapılandırmaya eklemek. Her bileşenin roller:

☆Solar Panel: güneş paneli, güneş enerjisi sistemi en vazgeçilmez ve değerli parçası güneş radyasyon elektrik enerjisi, gönderilen depolama pil veya iş yüklerini teşvik için dönüştürmek için bir rol oynar.

☆Solar denetleyicisi: Güneş denetleyicisi koruma aşırı şarj etme ve boşaltma Muhafazası pil için koruma aşırı pil sağlamak ve sistemin çalışma durumunu kontrol etmektir. Denetleyicisi de işlevleri büyük sıcaklık boşluk bulunduğu alanlarda sıcaklık dengeleme ve ışık-denetim geçiş, zaman kontrol anahtarı denetleyicisi için sahip olması gerekir.

☆Battery:gel pil en yaygın olanıdır, onun güneş panelinden emilir enerji depolamak için işlevidir ve enerji serbest bırakmak için kullanım.

☆inverter: inverter 220VAC, pek çok kez gücüyle 110VAC sağlamalıdır. Doğrudan güneş enerji çıkışı nedeniyle genellikle 12VDC, 24VDC, 48VDC, bazı durumlarda, ne zaman gelir gerilim yük çeşitli için DC-DC Inverter Güç 5VDC içine needed,e.g.convert 24VDC güçtür (Not: bu değil bir basit step-down).

Sorgulama